Nezaradené
palačinky s lososem

Mám pro vás další baštu

Měla jsem krabičku baby špenátu. Jako samostatné jídlo pro dva – málo. Zapla se fantazie a načtenost kuchařek. Udělala jsem toto krmení a vzhledem k úspěchu vám recept předkládám.

Usmažila jsem 6 menších palačinek:

6 – 7 dkg hl. mouky , 1 vejce, špetka soli, 150ml mléka

Na palačinku rozetřeme majonézu

. Jsem staromódní a doporučuji domácí. Během chvilky jsem ušlehala 2 malé žloutky s olejem a bylo to tak akorát na těch 6 palačinek. Ochutila jsem ji dijonskou hořčicí – cca 1 lž, solí a pár kapkami citronové šťávy.

Na to rozprostřeme čerstvé lístky špenátu (rukoly, polníčku, směsi salátů) na to dáme plátky uzeného lososa, kápneme citron a navrch vrzneme buď ztracené vejce, nebo naměkko jak jsem to udělala tentokrát. Myslím, že kdo má rád natvrdo – žádný problém nenastane.

Palačinky buď stočíme, nebo přeložíme, nebo to necháme “jen tak” jako jsem to udělala tentokrát. Pokud jsem je stáčela, ještě jsem je pocákala trochou majonézy. Celkem to byly tři dostatečné porce, ale na tuhle poslední už majonéza nezůstala, proto jsem to nerolovala.

Asi to není dobře vidět, ale pod obložením jsou palačinky dvě a jedno vejce. Ono to tak nevypadá, ale kdybych dala vejce na každou palačinku, bylo by to pro nás hodně syté. Máte-li uzeného lososa v oblibě, určitě vám bude tahle kombinace chutnat.

Pridaj komentár