Recepty

Jeden báječný, netradiční a rychlý kuskus

Byli jsme na chatičce a v neděli měla přijet Meduška s chotěm na kafíčko. Měli jsme odložený flák masa – hovězí roštěnec na gril, z jednoho dobrého řeznictví, ale bylo mi jasné, že celý nesníme. Medušce putovala sms, že máme hodně masa pro dva, málo pro tři, ať přijedou dřív, že si dáme společný oběd. Meduška je bylinožravec, jí bude stačit nějaký ten salát, který si my dáme jako přílohu. Souhlasili s tím, že udělá jako přílohu kuskus, aby taky něčím přispěla.

Pánové se věnovali hraní se dřevem – štípali ho, my s Meduškou jsme se chopily vaření. Příprava snadná, rychlá a výsledek výtečný.Pokud budete grilovat bez marinády, tady je ta úžasná příloha: s Meduščiným svolením!!!

Cca 200g kuskusu zalít  vývarem a nechat vstřebat tekutinu. Na másle zpěnit malou nadrobno krájenou cibuli, přihodit cca 1 mocca lžíčku římského kmínu (kuminu) nejlépe mletý, ale může být i celý, 1/4 mocca lžičku mletého kardamomu,1/4 mocca lž.koriandru,chilli jak je libo, 1/2 mocca lž. zázvoru, štipka ml. hřebíčku, nechat na mírném ohni chvilku provonět,přidat 8 dkg půlených loupaných mandlí, 8dkg předem ve vodě namočených rozinek, popražit.Stáhneme z ohně, nasypeme hotový kuskus, vmícháme cca 2 pol. lžíce másla a přidáme 1 pol. lž. citr. šťávy.

No a to je všechno! My jsme si tam nakrájely trochu kudrnky, ale ta být nemusí. Ještě jsme si k tomu upatlaly trochu salátu z čersvé zeleniny, aby bylo něco i pro oko.Dobré je podávat to teplé, koření vynikne víc, maso stačí jen osolit a zakápnout olivovým olejem.

Zkuste a litovat nebudete.

 

Pridaj komentár