Nezaradené

Jsem rozpálená doběla!

Tohle nebude nic ani pro zábavu, ani pro pohodu

Koťátko nám onemocnělo. Rozhasila se jí štítná žláza, takže bušení srdce, kolísání tlaku, bolesti břicha a další jiné nepříjemné příznaky. Sama jsem si tím prošla, Dušinka také, Vnouček bere thyroxin také, takže rodová dispozice. Myslela jsem si, že spouštěčem mohl být stres, kterým si Koťátko pár měsíců procházelo. Čeká na odborné vyšetření endokrinologem.

Dnes jsem dostala šokující sms. Spouštěčem nemoci může být látka zvaná RESORCINOL. Koťátko bylo u kadeřníka a ten jí sdělil, že permanentní barvy na vlasy obsahují tuto složku, která dokáže štítnou žlázu rozhodit, hlavně u tmavovlásek. Paradoxem je, že si dcerka vlasy dala před půl rokem odbarvit vlasy poprvé a krátce potom se dostavily první lehčí příznaky.

Koťátko přišlo domů a “guglilo”, ověřila si, že kadeřník měl pravdu a na stránkách endokrinologické společnosti se dověděla, že cca 70% pacientek s onemocněním štítné žlázy “vděčí” za nemoc permanentní barvě na vlasy. RESORCINOL je látka, která může způsobit rakovinu prsu, vejcovodů apod.

Všichni víme, co obsahují cigarety, alkohol, uzeniny. Když se někde rozbil rtuťový teploměr, naběhla tam jednotka ve skafandrech, strašáky z amalgámových plomb známe všichni. Potraviny se rozebírají na atomy – omega mastné kyseliny, cholesterol, pesticidy, herbicidy, nejlepší a nejbezpečnější jsou jedině naše produkty – to ovšem říkají svým občanům v každé krajině. V budovách se měří množství formaldehydu, radonu, člověk má pocit, že ho stát opečovává a hlídá všude. O složení kosmetických přípravků se nemluví. Naopak jsem zaznamenala vysílání o tom, jak jsou současné barvy na vlasy daleko kvalitnější a lepší než kdysi.

Ptám se, proč nevím o nějakém RESORCINOLU? Proč nám nikdo tyhle informace nedává? Nesnáším nějaké konspirační teorie, ale opravdu mi tohle zavání mocnou silou kosmetických firem. Nemám zájem o to, aby se výroba zastavila, zakázala, ale chci, abychom o tom věděli a každý se mohl svobodně rozhodnout, zda to riziko podstoupí, nebo ne.

Nemohu stoprocentně tvrdit, že vinu má barvení vlasů, že Koťátko má problém, ale taky nechci, aby se tenhle aspekt přehlížel.

Proto to píšu, abyste si každá, která si barví vlasy, zjistila informace a zvážila, zda to stojí zato.

Pridaj komentár