Nezaradené

Mám “názor”

Je pár věcí, které mě baví, kterým rozumím docela dobře a trochu je ovládám. Je dost -ismů a -logií, o kterých vím, že existují, jen mě tak míjejí, ale když mě zaujmou, dokážu je jakž takž vstřebat. Pak je tu ale řada oborů, které nejsem vůbec schopná pojmout.

Jednou z nich je třeba vesmír. Asi neexistuje nikdo, kdo by mi to dokázal nacpat do hlavy tak, abych to aspoň trošku pochopila. Protože astronomové si z nás musí utahovat, tak jak to dnes činí všichni virologové, biologové, lékaři… Dobře, kdysi dávno, pradávno tu nebyla naše Zem. Ještě před tím tu však prý nebyl ani vesmír! No – a co tu tedy bylo?! Nic. Ale v čem bylo to nic? Vesmír se přece musel zjevit resp. vzniknout v něčem! Musel být pro něj nějaký prostor…

Včera jsme měli puštěný o vesmíru film. Poslouchala jsem to s otevřenou pusou a nechápala o čem je řeč. Zmiňovali Alberta Einsteina a Stephena Hawkinga, rychlost světla, časoprostor, velký třesk, galaxie, černé díry… jak se na všechno přicházelo, objevovalo a co všechno je s vesmírem v plánu. Představte si, že Einstein díky vlaku a něčemu, čemu říkali snad “foton” přišel na to, že kdyby někoho vystřelili do vesmíru rychlostí světla a nebo snad dokonce vyšší, nejenom, že by den trval déle, ale člověk by stárnul pomaleji! Já si myslím, že by člověk musel rychleji zemřít. Vždyť orgány v našem těle mají nějakou životnost a když je srdce nastavené, že za život zvládne x úderů a pak končí, tak ve vesmírném superkorábu by to ty údery zmáklo za pár minut a šlus?!

Taky tam mluvili o tom, že se “časoprostor” ohýbá! Když jsem se občas pokusila ohnout čas, tak jsem akorát tak nestihla autobus a prostor dokáže ohnout jedině nějaká exploze nebo zemětřesení.

No, a velký třesk! Někdo nebo něco muselo škrtnout zápalkou…Mirnix dirnix jen tak samo od sebe? A v čem to prásklo, když tam údajně nic nebylo. Když tam to “nic” – nebylo! tak tam “něco” být muselo.

A potom – učí nás, že nejrychlejší je světlo. Takové bulíky mi nikdo nemusí věšet na nos. Nejrychlejší je “sms-ka”. Koťátko s rodinou žije v Sydney. Když je u nás den – tedy světlo, tam je noc a to světlo k nim přifrčí za 8 – 10 hodin, dle toho zda-li je letní nebo zimní čas. Napíšu jí sms, odešlu z lesa, kde není skoro žádný signál a v tu ránu mi pípne, že je doručená!

Potom se prý přišlo na černé díry. To je taky něco. Cokoli se do toho dostane, tak už z toho nevyleze, dokonce i to světlo! …. Tak je to snad černý pytel, ne? Dírou se dá prolézt. A jak musí být ohromný a kam se bude zvětšovat, když to všechno okolo spltne.

Teď už jsem si sama všechno a pěkně logicky zdůvodnila a můžu umřít stejně jako geniální Einstein. On také až do své smrti nevěřil v existenci černých děr.

Pridaj komentár