Myšlienky

Manžel má Přítele.

Snáším to statečně, ale jednoduché to není.

Když přijedeme na chatu, vystoupím z Bubliny, pozdravím les, všechny ptáčky, zvířátka, skřítky a víly, rozhlédnu se okolo, pokochám se pohledem na okolní stromy, kytičky, proplouvám dvorečkem a nasávám klid, ticho,pohodu a skoro se ocitám v jiné dimenzi. Manžel z auta vystřelí, odemkne chatu, v poklusu otvírá všechny okenice, spustí vodu, běží odemknout kůlnu a fofrem tahá donesené potraviny a věci do kuchyně. Já je v poklidu odnáším do lednice, do špajzky, prostě na své místo. Pokud to nestihnu dostatečně rychle, můj Manžel čapne co vidí, strčí kam se mu hodí  a já to pak při vaření nemůžu najít..když se ho ptám zda-li to či ono odložil, tak si nepamatuje…no, ale na to jsem si zvykla, tak nepanikařím.

Přesunu se do obýváku a udělám kafíčko, ke kterému usednu a vychutnávám tu báječnou chuť s knížkou, časopisem nebo křížovkou v ruce. Manžel  často k prvnímu kofeinovému nápoji přilítne když už je studený – ne on, nýbrž kafe, konečně se sklátí do křesla a – zapne rádio. Od té chvíle rádio hraje non stop. Cožpak o to, když sedíme a věnujeme se svým zálibám, nebo se motáme po chatě a něco děláme, dá se rádio poslouchat a připomíná nám vzdálenou civilizaci, seznamuje nás s děním u nás i ve světě.

Ovšem Manžel si tranzistor tahá všude. Vezme si ho nejen k posezení venku, ale tahá si ho do vodárničky, kde má minidílničku i do kůlny, kde si udělal hernu s ponkem, vrtačkou, bruskou a když ty řvoucí hračky používá, rádio mu vyhrává o stošest.

Jednou se rozhodl, že opláchne Bublinu od nánosů bláta, protože v čase plískanic se do něj dokáže rozkošně zabalit. Odjel k hájence, kde chtěl tuto činnost vykonávat, protože mají s hajným spolu takový ten stříkací přístroj, myslím, že se tomu říká vapka – ale netuším jak se to píše a takový krám mi nestojí za to, abych to někde na internetě hledala. Určitě však víte, co mám na mysli.

Už si nepamatuju, co jsem tenkrát na Pohádce dělala já, ale určitě to byla nějaká bohulibá činnost – malování, decoupage, event. křížovky. Překvapilo mě, že se Manžel vrátil pěšky. Netušila jsem co se stalo a na mé otázky jsem dostávala divné vyhýbavé odpovědi. Bublina nejede. Bublina ani nenastartuje. Bublině se vybila baterka. Opravdu jsem nechápala, co se mohlo při nevinné koupeli auta stát. Jak je možné, že se vybila baterka? Jednoduše – při tom neskutečném randálu vapky se “poslouchal”Přítel, tentokrát ten zabudovaný v autě!

 

Pridaj komentár