Nezaradené

Rohlíčky se žitným kváskem

Objevila jsem nový recept

– podělím se s vámi. Omlouvám se za tvar, který jsem takhle domrvila, ale jaké prsty, takové rohlíčky. Na chuti to neubralo ani v nejmenším a jsou opravdu moc dobré. Je to hlavně pro ty, kteří mají žitný kvásek.

Jdem na to: 300g hladké mouky 00, 200g másla, 200g mascarpone a já jsem přidala špetku soli, protože v původním receptu nebyla + 1 PL žitného kvásku.

Máslo necháme pořádně změknout a se všemi surovinami smícháme. Vrzla jsem to všechno do robotu s hákem a na 2.stupni pár minut do vypracování. Vznikne hustší, poměrně patlavá hmota. Tu dáme v misce pod fólií do lednice přes noc. Měla jsem to tam až do odpoledne, pekla jsem ve 14hod.

Umeleme 60g vlašských ořechů a smícháme se 60g bílého krupicového a 60g tmavého třtinového cukru, ochutíme 1 čl skořice.

Z lednice vyberete hodně tuhou kouli. Rozdělila jsem ji na 4 díly a na vále nechala chvíli povolit. Z každé koule vyválet kruh tenký asi 3 mm, velikosti talíře. Kruh posypete cca 1/4 směsi ořechů a cukru, nakrájíte na trojúhelníky. Dělala jsem 8ks z jednoho, v receptu bylo 16ks. Rozhodněte se dle libosti. Od nejširší strany k cípu stočíte rohlíček. Uložíte na plech a pečete na 180st 10 – 15 minut, mně to však trvalo dobrých 20 minut. Prostě dozlatova.

Doporučuji si nejdřív vyválet ty kruhy a poté je posypávat a krájet. Ořechy jsem sice do těsta trochu zatlačila, ale i tak se z toho sype, vál je plný ořechů. Ty jsem smetla a šoupla na vrch rohlíčků na plechu.

Všem dobrou chuť !!!

Pridaj komentár